Jaki kolor weselnego tortu wybrać ?


Snieżnobiały ? A może kolorowy?

Biały z dodatkami w tym samym kolorze to klasyka. A klasyka to klasyka, zawsze na miejscu i czasie. Lecz czasem znajdą się jednak odważni chętni z tą  klasyką zerwać i podejdą do tematu w sposób niestandardowy.  Średnioodważni wybiorą kolorowe ozdoby i dekoracje na torcie białym, ekstremiści pójdą po bandzie i wezmą różnobarwny cały tort. Tu niestety trzeba pomyśleć o wielu rzeczach, czy jego kolor komponuje się z kolorystyką ślubu/wesela, jakie kolory dominują na Sali, na czym będzie podawany itp.

Oczywiście my w cukierni staramy się tym „krejzolom” temat naświetlić i pomóc wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Od czasu do czasu zdarzają się komplikacje/ dziwne sytuacje niezamierzone. Dostaliśmy zdjęcie zaproszenia ślubnego żeby wg niego zaprojektować i zrobić ciastka upominki dla gości wraz z opakowaniem. „Niet probliemia” , machnęło się projekt na papierze, wysłało, jest akceptacja. Robimy „prototypa”, wysyłamy zdjęcia i skucha. Kolory znacznie odbiegają od siebie. Niestety aparaty i monitory mają różne zdanie na temat tego samego koloru.  Dopiero po spotkaniu jak dostaliśmy fizycznie zaproszenie do ręki udało się uzyskać zadany kolorystyczny efekt. Od tej pory przy zamawianiu sprecyzowanych kolorów posługujemy się wzornikiem Pantone lub próbki do łapki, Inaczej „gwarancja do bramy”. Jak już padło słowo Pantone to jeszcze napomknę że owa firma jest uznawana za kreatora modnych kolorów ( taki Dior) dla grafików designerów , dekoratorów , torciarzy ślubnych  i przedstawia co rok najgorętsze kolory.  Na  2015  Jego Ekscelencja Pantone zaleca używanie takich oto barw.

Dominującym kolorem tego sezonu będzie kolor „Marsala” colory-001

 

Ślubne przykłady z jego(Marsala) udziałem. Projekt tortu pokazuje jak można go połączyć z innym modnym kolorem aby nie było zbyt poważnie.colory11

 

Kolejne barwy to Aquamarin, Scuba blue i klasyczny granatowy (kolory oceanu) , wymarzone dla ślubów na plaży: Karaiby , Bali , Zalew Zegrzyński 🙂 Oceaniczne Ombre  jest bardzo popularnym tematem w tortach. colory8Jeśli te barwy was zainspirowały a nie macie plaży to niebo nad głową ma każdy. 

 

Lody truskawkowe i Mięta.colory12

Mandarynka w połączeniu z miętowym i zielonym.colory10colory9Więc spokojnie możecie się oddać wasz tort w nasze ręce a będzie HOT, JAZZY,  i COLORTRENDY 🙂

Projekty tortów: Babkarnia
Zdjęcia:
tulleandchantilly.com
visitantiguabarbuda.com
mylusciouslife.com
happywedd.com
thesweetestoccasion.com
bows-n-ties.com
bridalguide.com
archouseideas.com
greenville.wedding101.net
pantone.com/